06 Mayıs 2019
Siesta, İKMİB İhracatın Yıldızları Ödüllerinde Birinci Oldu

Siesta, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB)’in ihracatın önemli isimlerini ödüllendirdiği, İhracatın Yıldızları Ödülleri’nde ‘Plastikten Diğer Eşya’ kategorisinde birinci oldu.

Sektöründe en fazla ihracat yapan üyelerini başarılarından dolayı ödüllendiren, İKMİB’in düzenlediği İhracatın Yıldızları ödül töreni, 5 Nisan Cuma günü Raffles Hotel, Zorlu Center’da gerçekleşti. Plastikten, kozmetiğe, ilaçtan kauçuğa, medikalden boyaya kadar kimyanın farklı alt sektöründe başarılı firmalar gecede ödüllendirildi.

İhracatın Yıldızları Ödülleri’nde ‘Plastikten Diğer Eşya’ kategorisinde birinci olan Siesta, Türkiye’nin ilk plastik bahçe mobilyaları üreticisi olarak sektöründe lider konumda yer alıyor. Türkiye İhracatçılar Meclisi rakamlarına göre Türkiye’de sektöründe en çok ihracat yapan firma olarak konumlanan Siesta, üretiminin yüzde 70’ini ihraç ediyor.

Türkiye’den çıkan global bir marka olma hedefiyle büyüyen Siesta, tasarım ve inovasyon odağında üretimlerini gerçekleştiriyor. Siesta bugün, Avrupa’da, Fransa, İspanya, Almanya, Yunanistan, İtalya ve Hollanda başta olmak üzere, Amerika ve Avustralya gibi farklı ülkelerde yaptığı yatırım ve ihracatlarla, sektöründe büyümeye devam ediyor.