12 Mayıs 2020
Mobilya Temizliği Konusunda Öneriler

Türkiye’nin ilk plastik bahçe mobilyaları üretimi ile sektörün lideri Siesta, virüs ve bakterilere karşı mobilya temizliğinde dikkat edilmesi gerekenleri vurguluyor.

Korona süreciyle birlikte kişisel hijyenimize gösterdiğimiz özen gibi evlerde ve bahçelerde sıklıkla temas ettiğimiz mobilyaların temizliğine de dikkat etmemiz gerekiyor. Antibakteriyel yapısıyla kir tutmayan, tozdan ya da olumsuz hava koşullarından etkilenmeyen ürünlerin tercih edilmesi gerektiğini vurgulayan Siesta Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Işıldar, ‘Plastik ürünler su ve sabunla kolaylıkla temizlenen ürünlerdir, bu tür ürünlerin UV içermesi çok önemli. Güneşten ve yağmurdan etkilenmeyen, antistatik özellikte ürünler öncelikli olarak tercih edilmeli’ dedi. Plastik hammadde sektöründeki yenilikleri yakından takip ederek bakterilere karşı özel hijyenik materyaller üzerine çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Işıldar, ‘Yaz ayları yaklaşırken özellikle bu dönemde balkon ve bahçelerde sevdiklerimizin sağlığını düşünerek, dokunduğumuz yüzeylerin temizliğine daha fazla dikkat etmeliyiz’ açıklamasında bulundu.

Dış mekanların yanı sıra, iç mekân, otel ve restoranlara yönelik ürünler tasarlayan Siesta, ünlü tasarımcılarla iş birliği gerçekleştirmeye devam ediyor. 100’den fazla ülkede 500 satış noktasında ürünlerini tüketicilerin beğenisine sunan Siesta, kaliteli ve dayanıklı ürün geliştirme misyonuyla tüketicisinin beklentilerine odaklanarak üretimlerini gerçekleştiriyor. Her mekâna uygun ürünler tasarlayan Siesta, ergonomik tasarımları, istiflenebilir yapıdaki ürünleriyle bahçelere ve yaşam alanlarına estetik dokunuşlarla ferahlık katıyor.

Siesta Hakkında
1978 yılında lşılplast Plastik Sanayii ve Ticaret A.Ş olarak kurulan marka, 1987 yılında Türkiye’nin ilk plastik mobilya üretimine başlayarak, bugün merkezi Büyükçekmece’de 50.000 m2’lik alanda faaliyetlerine devam ediyor. İhracatta gerçekleştirdiği atılımlarla, AB ülkeleri başta olmak üzere Amerika ve Avustralya kıtalarına ulaşan Siesta, ürünlerin %70’ini ihraç ediyor. Türkiye’de farklı bölgelerde yer alan satış noktaları ve fabrikası üzerinden ürünlerini tüketicileriyle buluşturuyor.


www.siesta.com.tr